Home / Bahis Bilgileri / HMS Nedir? Handikaplı Maç Sonucu Nasıl Oynanır?

HMS Nedir? Handikaplı Maç Sonucu Nasıl Oynanır?

Handikaplı Maç Sonucu Nedir? HMS Nasıl Oynanır?

HMS (Handikaplı Maç Sonucu): Favori gösterilen takımın galip sayılabilmesi için rakip takıma açılan gol sayısıdır. Eskilerin tabiriyle rakip takım maça 1-0 önde başlamış kabul edilir ve favori takımın kazanabilmesi için en az 2 farkla galip gelmesi gerekir. Burada rakip takıma açılan gol sayısı 2 ise, bu defa favori takımın kazanması için en az 3 farkla maçı bitirmelidir.

HMS1 (Handikaplı Galibiyet): Üst kısımda belirttiğimiz gibi favori takımın kazanabilmesi için rakip takıma açılan gol sayısından en az 1 fazla gol atması gerekmektedir.

HMSX (Handikaplı Beraberlik): Rakip takıma açılan gol sayısı kadar favori takımın gol atması gerekmektedir.

HMS2 (Handikaplı Mağlubiyet): Favori takımın attığı gol sayısı, rakip takıma açılan gol sayısından daha az olması gerekmektedir.

* Favori takım oranı daha düşük olan takımdır. Üst kısımda verdiğimizde açıklamalarda favori takım ev sahibi olarak gösterilmiştir.

HMS Taktikleri Nelerdir? Nasıl Kazanılır?

HMS1 Nasıl Bulunur! Bir tarafından rakibine göre ağır favori olduğu zamanlarda HMS1 tahmini tercih edilebilir. Örnek vermek gerekirse; Barcelona gibi takımlar Real Madrid, Atletico Madrid gibi takımlar haricinde ligin diğer takımlarına karşı ağır favoridir ve bu maçlarda HMS1 tahmini son derece değerlidir.

HMS0 Nasıl Bulunur! “1-0 olsun bizim olsun” anlayışı ile oynayan takımlar için HMSX tahmini tercih edilebilir. Örneğin; Atletico Madrid ligin üst sıralarında yer alsa da, genelde tek farklı galibiyetler almaktadır, çünkü savunmayı her daim ön plana tutmaktadır.

HMS2 Nasıl Bulunur! Genelde iki takım için birbirine yakın oranlar açıldıysa, o zaman favori olmayan takımlar için HMS2 tahminini tercih edebilirsiniz. HMS2 tahmini aynı ÇS X2 gibidir ancak oranı biraz daha yüksek olur. Bu nedenle Çifte Şans yerine kullanılabilir.

* Aynı üst bölümde olduğu gibi bu bölümde de favori takım ev sahibi olarak kabul edilmiştir.

About edimodial

Check Also

İddaa Sistem Nasıl Oynanır?

İddaa oynayanların birçoğunun tam olarak bilmediği, bilenlerin ise para kazanma keyfini sürdüğü bir konu mevcut. …